נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

אל מחש

מיטה זוגית

אל מחש היא רצועת החוף הנמצאת בין ביר סוויר לראס א-שטן. רבים מחשיבים אותה כחלק מביר סוויר אך היא למעשה רצועת חוף בפני עצמה המתחילה ממסעדת קאסל זמאן בצפון ועד מלון באוואקי בדרום. תחילת הרצועה היא מעט יותר מחצי שעה נסיעה ממעבר הגבול בטאבה (45 ק"מ), ואורכה כ-7 ק"מ.

אל מחש מאופיינת בקמפים עם חושות עם מזגן וגם חדרים ברמה גבוהה יותר. השירותים והמקלחות של החושות הם במתחם נפרד ומשותפים לכל הנשארים בקמפ, בעוד בחדרים תוכלו למצוא שירותים ומקלחות פרטיים.

בכל קמפ באל מחש תמצאו ארישות רבות ונוחות עם מזרנים וכריות, עליהם תוכלו לרבוץ ולהנות מהרוגע והשקט של סיני, ערסלים נוחים ומסעדות שיספקו לכם את האוכל הבסיסי המוגש בסיני (ביצים, פיצה, טחינה, סלטים, עוף, דגים, מקלובה ועוד). אם אתם רוצים להתפנק, בקמפ אסקייפ לנד תוכלו למצוא עוגות שוקולד טעימות במיוחד, או במסעדת קאסל זמאן תהנו ממנות בוטיק המבושלות בבישול איטי בהזמנה אישית.

בקמפים לא מקבלים כרטיסי אשראי, והכספומט הקרוב ביותר הוא בטאבה, לכן מומלץ להביא אתכם מראש את כל הכסף שתזדקקו לזמן שהותכם. הווייפי מאוד בסיסי ברוב הקמפים, ובחלקם לא קיים בכלל (וגם אין חיבור לחשמל). לכן מומלץ להתנתק לחלוטין מהפלאפון (על אף הקרבה לישראל שנותנת נקודות קליטה במקומות מסוימים) ולהנות מהרוגע המוחלט של סיני.

רצועת החוף של אל מחש הינה חולית, בדומה לביר סוויר, ניתן ללכת בה יחפים בקלות, והיא מזמינה מאוד לרביצות בשמש. המים בקרבת החוף הינם רדודים, כך שזה מקום נפלא לקחת אליו ילדים. בקמפ ספארי ביץ' אפילו תוכלו למצוא בריכה קטנה שהילדים יכולים להנות ממנה מאוד. בחלק הצפוני של אל מחש רוב הקמפים קרובים יותר לכביש ודי צמודים זה לזה, לכן אם אתם מחפשים שקט מופתי ומרחק מהכביש מומלץ ללכת לקמפים הדרומיים יותר אשר רחוקים יותר מהכביש ומפוזרים יותר במרחב.

בכל קמפ באל מחש יציעו לכם הבדואים טיולי ג'יפים לראות את השקיעה בהרים, לבקר בקניון הלבן, בסלע הכתובות ועוד, או לטייל לאורך החוף בשקיעה על גבי גמל. במסעדת קאסל זמאן שנמצאת בצפון אל מחש, תוכלו להנות גם מבריכה גדולה, סאונה ואמנות מסורתית. חשוב לציין שזהו אינו קמפ, כך שלא תוכלו לישון שם, אך זהו מרחק בר הליכה מרוב הקמפים באל מחש.

הריף באל מחש רחוק בכמה מטרים מהחוף, והוא בצורת הקיר האופיינית לריפים בסיני. תוכלו לשנרקל בו להנאתכם ולהנות ממגוון הדגים והאלמוגים. אין מועדוני צלילה באזור, אך תוכלו למצוא ברוב הקמפים שנורקל ומסכה להשאלה, עם זאת מומלץ להביא עמכם מהבית, או לקנות בחנויות הנוחיות באזור.

בחלקו הדרומי של אל מחש מייד לאחר מלון באוואקי ישנה לשון חול אשר מאפשרת כניסה מושלמת לים לגולשי רוח וקייט, ואם תרצו להנות מעוד סוגי ספורט תוכלו לבקר בקמפ סונדוס שם יש מגרש כדורעף ושולחן ביליארד.

אל מחש הוא מקום נהדר למשפחות, אך גם למטיילי סולו וקבוצות חברים, שלא נרתעים מאזהרת המסע לסיני וחוזרים אליה בכל שנה. זהו השילוב המושלם בין הרוגע של סיני לבין ספורט ימי מהנה, כך שכל מי שרביצה בלבד קצת משעממת לו יוכל ליהנות באל מחש גם מפעילות.

בריכה

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא תיירות