נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

גנרטור

גנרטור

גנרטור הינו מקור חשמל זמין ונייד שיכול להגיע איתכם לכל מקום. הוא מספק אנרגיה חשמלית בכמות גבוהה, שיכולה לשמש למגוון צרכים ומכשירים שונים. ישנם גנרטורים בגדלים שונים, כאשר הגדולים ביניהם יכולים לספק חשמל גם לכפר שלם. מתי משתמשים בגנרטור ואיך לבחור אותו בצורה הנכונה? על כך במאמר שלפניכם

 

למה משתמשים בגנרטורים?

אנשים וגופים רבים מעוניינים בגנרטורים בעת יציאה לטיול, ערב גיבוש או קמפינג חווייתי ביער או בכל מקום אחר בטבע. הגנרטור מאפשר לכם להגיע להפעיל ולהיעזר במגוון מכשירים, בחוץ, כמו להפעיל כיריים, לשמוע מוזיקה ואף לספק תאורה מקסימלית. בעזרת המרה של אנרגיה מסוג מסוים לסוג אחר, כמו למשל דלק ובנזין לכדי חשמל, הגנרטור מאפשר לנו להפיק אירועים בשטח, מסיבות ואף פסטיבלים במקומות שבהם לא קיימת כלל תשתית חשמל. ישנם אנשים ובתי עסק ששומרים בקרבם גנרטור על מנת להיעזר בו בעת הפסקות חשמל חמורות ומתמשכות כמו למשל אולמות אירועים או בתי מלון, שחייבים את הגיבוי הזה לעת צורך.

 

איך לבחור גנרטור?

לכל גנרטור ישנה כמות וואט אותה הוא מספק והיא זו אשר תקבע את איכות הספק החשמל ועקביות המכשירים בעת חיבורם. כדי לבחור את הגנרטור המתאים לכם כדאי להתייעץ עם חשמלאי, או לחשוב למה אתם צריכים גנרטור ואילו מכשירים עתידים להתחבר אליו. מכשירים כמו מחשבים, טלפונים ניידים ומאווררים דורשים הספק וואט נמוך בעוד שמקררים, תאורה מסוימת ותנור חימום נייד יכולים להגיע להספק של עד 1500 ואט, הספק גבוה למדי. את המפרט הטכני לכל מכשיר וכמה וואט הוא מספק ניתן למצוא על גבי המוצר או האריזה איתה הוא הגיע וכך, לחשב מהי כמות הוואט שתצטרכו לקבל מהגנרטור.

 

הרעש המעצבן הזה שהוא מפיק

אם יצא לכם להשתמש בגנרטור אתם בטוח מכירים וזוכרים את הרעש החזק שהוא מייצר שמשתק כל מה שסביבו ואם לא יצא לכם להכיר, ודאי שמעתם מישהו מתלונן על כך. עם החידושים הטכנולוגיים שיוצאים מעת לעת, אחד הגאדג'טים המעניינים והלא כל כך מוכרים הינו חופת השתקה. זוהי חופת פח שמצופה בתוכה בחומר אשר סופג רעש, שנעשה בה שימוש בעיקר כשמדובר בגנרטורים גדולים או בגנרטורים אשר דורשים חדר החזקה. זה לא זול ולא בהכרח משתלם, אבל פרט מידע מעניין להכיר.

 

אפשר גם לשכור

אתם לא חייבים לקנות גנרטור, היום ישנן חברות השכרה שמאפשרות לכם לשכור גנרטור לזמן או תקופה מוגבלת, וכך לחסוך לכם בהוצאות הגדולות שחלות כאשר קונים גנרטור כמו המכשיר עצמו והדלק, או כל חומר ממנו הגנרטור עתיד להנפיק אנרגיה. חלק מהחברות יספקו לכם גנרטור לפי כמות הוואט שתבחרו, וחלק לפי תקופת הזמן שתצטרכו את המכשיר. כך או כך ודאו כי אתם יכולים להשיג תמיכה טכנית בזמן ההשכרה וכי הגנרטור אכן יענה על צרכיכם.

גנרטור

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא כללי