נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
Search

ליווי עסקי: כל מה שכדאי לדעת

מחשבון

ליווי עסקי הוא תחום רחב, שמטרתו לסייע לבעלי עסקים להתגבר על אתגרים וגורמים מעכבים לטווח הארוך, לרכוש כלים לפתרון בעיות ולקבל אוזן קשבת ותמיכה בהתמודדות היומיומית והמורכבת בניהול עסק.

אייל פז ייעוץ וליווי עסקי, בעל ניסיון רב שנים בתחום, מגיש מדריך קצר, שיעזור לכם להתחיל תהליך.

 

ליווי עסקי עם יועץ עסקי מיומן

ליווי עסקי הניתן בידי יועץ עסקי מיומן ובעל ניסיון יכול לשנות את פני התמונה עבור עסקים מדשדשים, עסקים הנאבקים על קיומים ועסקים מתחילים, מתמודדים עם עומס עצום של הקמה וניהול עסק חדש.

 

בין אם העסק שלכם קטן ומתחיל ובין אם מדובר על עסק ותיק וגדול, ליווי עסקי יכול לשפר את רמת ההכנסות והרווחים, ליעל תהליכי עבודה ולהקל על העומסים, לשפר את האווירה במקום העבודה ולתרום לשביעות הרצון של העובדים ועוד.

 

ליווי עסקי – שלב חשוב במסגרת תהליך ייעוץ עסקי

שירותיו של יועץ עסקי נחלקים לכמה שלבים:

  1. הכרות עם העסק ובעליו – היועץ עורך שיחות ופגישות עם הבעלים, המנהלים והעובדים, מבקר בסניפי העסק ולומד להכיר את שיטות העבודה, המוצרים והשירותים, נקודות החוזק ונקודות החולשה של העסק וכמובן קהל הלקוחות.
  2. מתן המלצות וייעוץ לצורך הכנת תכנית עבודה לשיפור מצב העסק
  3. ליווי עסקי לטווח הארוך ליישום ההמלצות באופן אופטימלי ומתן תמיכה לבעל העסק, עד שבעל העסק מקבל את כל הכלים הדרושים לפעול באפקטיביות באופן עצמאי.

 

רגע האמת – שלב הליווי העסקי

בניית תכנית עבודה לשיפור הביצועים של העסק ומימוש הפוטנציאל של העסק מאפשרת לבעל העסק לקחת את המושכות לידיים ולהתחיל ליישם בעצמו את המלצות היועץ, אך לא פעם מגלה בעל העסק שיישום עצמאי של ההמלצות אינו כה פשוט.

כדי ליצור שינוי של ממש בעסק ולסייע לו לממש את פוטנציאל ההצלחה שלו במלואו יש צורך לשנות הרגלים, לערוך שינויים בצורת העבודה – לעיתים שינויים מרחיקי לכת וכן לבחון בכל רגע מחדש את האפקטיביות והרלוונטיות של התוכנית.

בעלי עסקים הנאבקים על הישרדות, או על שיפור מצב העסק שלהם, הם לרוב אנשים עמוסים וטרודים ויישום תוכנית העבודה עשוי להוסיף עם העומס, בעיקר אם הוא לא מתבצע בצורה נכונה.

כאן נכנס לתמונה שלב הליווי העסקי, המעניק לבעל העסק ליווי תקופתי קבוע, תמיכה להמשך התהליך וזוג עיניים נוסף, המתבונן על התהליך ומוודא שהוא מתנהל על הצד הטוב ביותר.

 

לסיכום

ליווי עסקי הוא חלק מתהליך ייעוץ עסקי, שמטרתו להבטיח הצלחה מקסימלית במימוש תכנית העבודה.

המטרה היא להביא את העסק למימוש פוטנציאל הרווח וההצלחה שלו בעזרת איש מקצוע ושמירה על הכוחות הנפשיים והאנרגיות של בעל העסק לאורך התהליך ולכן הוא שלב חיוני, שלא כדאי לוותר עליו.

מדד לאחר השירות

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא עסקים
SMS
הנעה לפעולה ב-SMS ללקוחות

בעידן הדיגיטלי התפתחו אמצעי שיווק רבים חדשים, זאת לצד אמצעי שיווק מסורתיים שהיו קיימים בעבר ובחלקם עוד נעשה שימוש