נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

מסלולי משכנתא שכדאי להכיר

מפתחות

אין מי מאיתנו שלא שמע בעבר על המושג משכנתא. בין אם כבר לקחתם חלק בעולם המשכנתאות וקיים עבורכם מסלול משכנתא מותאם ובין אם עוד לא, יש כמה מסלולי משכנתא שכדאי להכיר. בסופו של דבר, השאיפה של רוב האנשים היא להגיע למעמד של רכישת דירה, והמעמד הזה מתאפשר או על ידי כספי חסכון גדולים מאוד שמספיקים לצורך רכישת הדירה, או על ידי מסלולי משכנתא שילוו לכם את הכספים שלהם אתם זקוקים, כאשר את כולם, כמובן, תצטרכו גם להחזיר. אז בואו נתחיל ונראה אילו מסלולי משכנתא יכולים לעשות עבורכם את העבודה בצורה הנוחה והטובה ביותר.

 

מה זאת אומרת מסלולי משכנתא? כולם אותו דבר, לא?

עולם המשכנתאות הוא עולם מגוון ועתיר במסלולי משכנתא שונים. כל אחד ממסלולי משכנתא שונה מהשני בכמה גורמים עיקריים:

  1. סוג הריבית המשולמת במסלולי משכנתא שונים: ריבית משתנה, ריבית פריים, ריבית קבועה וכו'.
    2. סוג מסלולי משכנתא ובסיס ההצמדה: מסלולי משכנתא שונים אחד מהשני בסוג המטבע – אירו, דולר, שקל ועוד, מדד המחירים לצרכן, מסלולי משכנתא לא צמודה וכו'.
    3. מסלולי משכנתא הנבדלים הפירעון המשכנתא מבחינת החזר חודשי, פירעון שוטף וכו'.

 

מסלולי משכנתא: בואו נכיר את הנפוצים ביותר מביניהם

אז הראשון מבין מסלולי משכנתא שהם נפוצים מאוד הוא מסלול משכנתא לא צמודה בריבית פריים. מדובר כאן על מסלול שלא צמוד לכל מדד כזה או אחר, מה שהופך את יתרת הקרן לכזו שלא משתנה אלא רק הולכת ופוחתת לאורך הזמן. יש כאן יתרונות כמו זה שהמסלול הזה לא תלוי באינפלציה גבוהה שעלולה להתרחש בשוק ואפשר לפרוע את המסלול מתי שתרצו מבלי עמלה עבור פירעון מוקדם, אולם יש כאן גם חיסרון שבא לידי ביטוי בסיכון שאם ריבית הפריים מזנקת פתאום כלפי מעלה –התשלומים שתצטרכו לשלם בתור החזרי מזנקים גם הם.

 

ריבית קבועה, צמודה למדד – מסלולי משכנתא רגועים ושקטים

מסלול זה מתייחס לצמידת מדד המחירים לצרכן ויש לו ריבית קבועה מראש שלא משתנה. המסלול הזה משתלב נהדר עם המשק הישראלי שמציע היום ריבית נמוכה יחסית, והיות והיא נשארת קבועה אין כאן צורך ביד על הדופק – אתם יודעים בדיוק מה אתם עומדים לשלם בתוספת של הפרשי ההצמדה כמובן.

היתרון הגדול והמובהק של המסלול הזה הוא שרמת הסיכון שלו אינה גבוהה במיוחד, וחשוב גם לדעת שבעת החתימה על המסלול תקבעו ביחד עם הבנק כמה נקודות יציאה ממנו, שבהן, אם תרצו, תוכלו לפרוע את ההלוואה מבלי לשלם קנס. מה שכן, אם תרצו לפרוע את ההלוואה לפני או אחרי נקודות יציאה שהוגדרו מראש – העניין בהחלט ילווה בקנס, לרוב לא בסכומים גבוהים.

 

עוד שמות של מסלולי משכנתא שכדאי להכיר

חשוב לנו שתכירו, לפחות בשם, גם מסלולי משכנתא נוספים שקרוב לודאי יוצעו לכם על ידי יועצי המשכנתאות, בהתאם למצב הכלכלי שלכם, הגיל שלכם ועוד: מסלול משכנתא בריבית קבועה לא צמודה, מסלול משכנתא בריבית משתנה צמודה למדד, מסלול משכנתא צמודה לדולר או לאירו, משכנתא בלון, משכנתא הפוכה ועוד.

 

קשה לי לקבל החלטה לבד

עולם המשכנתאות הוא בהחלט עולם לא פשוט, והרבה אנשים לא בטוחים באיזה מבין מסלולי משכנתא כדאי להם לבחור. לכן, התייעצות עם יועצי משכנתאות היא אחת הפעולות החשובות ביותר שתוכלו לעשות, וכדאי לעשות אותה עם בעלי המקצוע הטובים ביותר: חברת משכנתא אינפו, חברה מקצועית בעלת ניסיון עשיר, ידע וכלים שתוכל לסייע לכם ברגע האמת. היכנסו לאתר משכנתא אינפו ותאמו פגישה עוד היום.

 

מד תשלומים

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא פיננסים
מס שבח
מה זה מס שבח?

מדינת ישראל גובה מיסים שונים מאזרחי המדינה, ממס הכנסה בסיסי על עבודה ועד מס על רווחי הון, מס רכישה