נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

תביעות נכות כללית – מדריך מקוצר

עורך דין נזקי גוף

לנכות כללית קיימת השפעה הן על מצבו הבריאותי של האדם ויכולתו לתפקד באופן שגרתי ונורמטיבי, והן על מצבו הכלכלי, בשל ההוצאות הרפואיות הנלוות ו/או הפגיעה ביכולת ההשתכרות. כך או כך, במקרה של תביעות נכות כללית, חשוב להתכונן בהתאם, והנה המדריך המקוצר בנושא לפניכם

 

מהי תביעת נכות כללית?

נכות כללית יכולה להיגרם בשל סיבות רבות ומגוונות, דוגמת פציעות, תאונות ומחלות, כאשר בכל אחד מהמקרים הללו, למצב של נכות כללית קיימת השפעה מהותית על יכולת תפקודו העצמאית של האדם וכן על מצבו הכלכלי, המושפע מההוצאות הרפואיות הנלוות וכן מהפגיעה בכושר ההשתכרות של הנפגע.

במקרים של נכות כללית, ניתן יהיה לתבוע את המוסד לביטוח לאומי ולקבל קצבאות בהתאם. קצבאות אלו נעות בין סכומים המתחילים בכ – 2,000 ₪ ויכולים להגיע עד לסך של כ – 3,700 ₪. בנוסף, ניתן לקבל תוספת לקצבת הנכות הכללית עבור בן / בת הזוג וכן עבור ילדים מתחת לגיל 18.

 

מהם תנאי הזכאות לקצבת נכות כללית?

הזכאות לנכות כללית נמדדת באמצעות מספר פרמטרים עיקריים והם: תושבות ישראלית מעל גיל 18; הכנסותיו של התובע אינן עולות על 60% מהשכר הממוצע למשק; ופגיעה מהותית בכושר ההשתכרות של התובע (בשיעור של 50% לפחות).

שיעור אחוזי הנכות המינימליים המזכים בקצבה, מתחילים ב – 60% ונקבעים על ידי הוועדה הרפואית מטעם ביטוח לאומי. על מנת לוודא את זכאותכם מעל לכל ספק ולהתכונן לוועדה הרפואית בצורה מיטבית, מומלץ להיעזר בשירותי של עורך דין נזקי גוף המתמחה בתביעות כנגד ביטוח לאומי.

 

כיצד מגישים תביעת נכות כללית?

תהליך הגשת תביעת נכות כללית מתחיל באמצעות מילוי טופס ייעודי לתביעת נכות כללית, טופס אותו ניתן למצוא באתר הביטוח הלאומי. אל טופס התביעה יש לצרף את כלל המסמכים הרפואיים הרלוונטיים – אישורים רפואיים, חוות דעת של רופאים מומחים וכדומה, הגשת 15 תלושי שכר אחרונים (במידה ואתם שכירים), פירוט הכנסות שאינן מעבודה.

 

כיצד ניתן למקסם את סיכויי הצלחת תביעת הנכות הכללית?

תביעת נכות כללית היא תביעה מורכבת הכרוכה בלא מעט שלבים בירוקרטיים ובכדי למקסם את סיכויי הצלחת התביעה, חשוב להיערך אליה בהתאם וזאת באמצעות בחינת הקריטריונים לזכאות המצוינים לעיל, איסוף כלל המסמכים הרפואיים הרלוונטיים, הכוללים חוות דעת של רופאים מומחים.

הדרך המומלצת והבטוחה למקסם את סיכויי הצלחת התביעה היא, באמצעות עורך דין מקצועי המתמחה בתביעות כנגד ביטוח לאומי, אשר יעניק לכם שירות מקיף ומקצועי, החל משלב הגשת התביעה, דרך ליווי והכנה לוועדות הרפואיות ועד קבלת הקצבאות המגיעות לכם.

 

לסיכום

תביעת נכות כללית כנגד ביטוח לאומי, כרוכה בלא מעט קריטריונים ובירוקרטיה ובכדי למקסם את סיכויי הצלחת התביעה שלנו, מומלץ להתכונן אל התביעה כראוי, באמצעות בחינת הקריטריונים המזכים בנכות כללית ועם איסוף כלל המסמכים הרפואיים הרלוונטיים. את התביעה מומלץ להגיש עם עו"ד מקצועי בתחום, אשר יעניק לנו שירותי ייעוץ וליווי מקיפים.

עורך דין נזקי גוף

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא עריכת דין
הליך בוררות
מה היא העלות של הליך בוררות?

סכסוכים אינם עניין נעים, אבל לפעמים אין ברירה, הם נוצרים, וצדדים בסכסוך צריכים לפנות לגורם שלישי, שיכריע עבורם בסוגיית