נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
Search

5 דברים שחתולים לא אוהבים

כחולות

לחתולים יש תדמית של חיית רחוב מגעילה ומסריחה שעדיף להתרחק ממנה.

יש אנשים רבים שאפילו מפחדים מחתולים ובורחים מהם כאשר הם נתקלים בהם במקרה.

אך למעשה, התדמית הזו לא תמיד נכונה וחתולים רבים הם חיית מחמד ידידותית שחשוב לדאוג לה.

עם זאת, ישנם דברים מסוימים שחתולים לא אוהבים ולכן כאשר מאמצים או רוכשים חתול חשוב להרחיק אותם מהם. הכנו עבורכם רשימה של 5 דברים שחתולים לא אוהבים.

 

להתרחץ במים

חתולי הבית והרחוב שונאים מים. שנאה זו נובעת מסיבות שונות לרבות:

  1. החתולים הם בעלי חיים היגייניים ונקיים ששונאים לכלוך ומלקקים את הפרווה שלהם על מנת להישאר נקיים ומטופחים. טיפות המים מרגישות לחתולים כמו לכלוך ולכן הם מעדיפים להתרחק ממים ומרחצה.
  2. השינוי בחום הגוף שמתרחש כאשר אנו מכניסים את החתולים למים קרים מפריע להם וגורם להם אי נוחות.
  3. הפרווה של החתול לא מתאימה לרחצה במים רבים משום שכאשר היא נפגשת עם מים היא הופכת כבדה מאוד וגורמת לחתול להיות איטי ומגושם יותר. הכובד הזה מעורר אי נוחות ומפחיד את החתול שמעדיף לדעת שהוא מהיר מספיק על מנת לברוח ולהיחלץ מכל סכנה.

מקלחת של מים אינה הכרחית עבור החתולים וניתן לנקות אותם באמצעות שמפו ייעודי בלבד. במצבים בהם נמרח על פרווה של החתול חומר דביק או מסוכן, אנו נבחר בכל זאת לרחוץ אותם במים על מנת להסיר אותו מהפרווה לפני שהם ילקקו אותו ממנה.

 

ליטופים בבטן

חתולים אוהבים שמלטפים אותם ונהנים מהמגע האנושי. אולם, כאשר אנו נלטף אותם בבטן הם יתגוננו מייד, ויגיבו בחומרה עם נהימת אזהרה, שריטה ואפילו נשיכה. החתול הוא חיה טורפת ולכן הוא רגיל לפעול מתוך יצר הישרדות. המגע בבטן המכילה את מרבית האיברים החשובים שלו, מפחידה את החתול וגורמת לו להתגונן.

 

אוכל מתוק

מסיבה מסוימת חתולים לא אוהבים מתוק. ישנם אנשים שמשייכים עובדה זו לכך שהחתולים הם חיה שאוכלת בשר בלבד. בכל מקרה, בשונה מבעלי חיים אחרים, את החתולים לא ניתן לפתות עם מאכלים מתוקים ועם סוכר.

 

כלבים

הכלבים הם האויב הכי גדול של החתולים. כאשר תפגישו חתול וכלב ברחוב, הכלב כנראה יזנק עליו והחתול יברח מייד. חשוב להרחיק את החתולים מהכלבים וכך למנוע נזקים לא רצויים. חשוב להדגיש שאויבות זו לא קיימת במקרים מסוימים.

 

נחשים

ישנם מומחים הטוענים שהחתולים שונאים נחשים ומפחדים מהם. בכל מקרה, בדרך כלל בסביבה מלאת חתולים אין נחשים משום שהם אוכלים להם את האוכל.

היכנסו לצ'או צ'או – חנות חיות מקצועית שמכילה את כל מה שאתם צריכים על מנת לדאוג לצרכים ולטיפוח של החתול שלכם. בצ'או צ'או אין דברים שחתולים לא אוהבים, רק דברים יעילים ושימושיים כגון: מזון, צעצועים, חול, חומרי הדברה למזיקים ועוד.

 

חתולים אוכלים

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא בעלי חיים